FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2608955
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 7, 2026 @ 05:10:18 |
| SCORE | 4564 |
|---|
| FPS | 76 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700F |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1043-8787 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1590 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (126 W) |
|---|
| GPU1 | Todesk Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 11D959-110D5559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|