FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 1461152
FurMark (GL) Submitted by stabilo on Aug 10, 2025 @ 17:51:23 |
| SCORE | 16157 |
|---|
| FPS | 269 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 580.88 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700K |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1458-D000 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 4 % |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1500 MHz |
|---|
| max power | 78 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 19DA-5696 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 80 °C |
|---|
| core clock | min: 2460 MHz - max: 2626 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|