FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 1461768
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Aug 10, 2025 @ 21:01:08 |
| SCORE | 9569 |
|---|
| FPS | 159 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 566.36 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS TUF Gaming RTX 4070 SUPER OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1043-8952 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 566.36 |
|---|
| max core usage | 58 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 2566 MHz - max: 2716 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (219 W) |
|---|