FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 1461847
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Aug 10, 2025 @ 21:24:18 |
| SCORE | 3049 |
|---|
| FPS | 50 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q Design/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 577.00 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q Design |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2191 - SUB: 103C-85FB - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 577.00 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 990 MHz - max: 1140 MHz |
|---|
| max power | 60 W |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-3E9B - SUB: 103C-85FB |
|---|