FurMark(x64) 2.3.0.0 - score ID: 1913861
FurMark Knot (VK) Submitted by tz on Dec 3, 2025 @ 13:57:25 |
| SCORE | 3571 |
|---|
| FPS | 59 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| GPU1 | GIGABYTE RTX 4080 SUPER Gaming OC 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2702 - SUB: 1458-4140 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2446 MHz - max: 2596 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP |
|---|