FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2158171
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Jan 21, 2026 @ 07:54:12 |
| SCORE | 1423 |
|---|
| FPS | 23 |
|---|
| 3D Renderer | Intel(R) Arc(TM) A770 Graphics |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.333 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Sparkle Arc A770 Titan OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-56A0 - SUB: 172F-3937 - REV: 8 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8425 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 2600 MHz |
|---|
| max power | 282 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1849-364E - REV: C5 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 81 W |
|---|