FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2223326
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Feb 3, 2026 @ 03:57:03 |
| SCORE | 6965 |
|---|
| FPS | 115 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.74 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 5900XT 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA RTX 3070 Founders Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 10DE-146B - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.74 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1576 MHz - max: 1726 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (220 W) |
|---|