
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2434929
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Mar 23, 2026 @ 08:17:30 | | SCORE | 2735 |
|---|
| FPS | 45 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 970/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2689 0 @ 2.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 17763 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 970 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-13C2 - SUB: 1043-8508 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 823 MHz - max: 1114 MHz |
|---|
| max power | 106 % TDP (174 W) |
|---|
|