FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2447206
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Mar 26, 2026 @ 10:43:09 |
| SCORE | 1598 |
|---|
| FPS | 27 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A7A0 - SUB: 1458-9007 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 31.0.101.4502 |
|---|
| max core usage | 5 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 53 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28A0 - SUB: 1458-9007 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 2266 MHz - max: 2476 MHz |
|---|