FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2448900
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Mar 26, 2026 @ 18:59:31 |
| SCORE | 6740 |
|---|
| FPS | 112 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS RTX 3080 TUF Gaming OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 1043-87B0 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 64 °C |
|---|
| core clock | min: 1590 MHz - max: 1786 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (341 W) |
|---|