FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2453261
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Mar 27, 2026 @ 21:23:46 |
| SCORE | 10300 |
|---|
| FPS | 171 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-10700K CPU @ 3.80GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1462-5137 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1890 MHz - max: 2506 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (216 W) |
|---|