FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2492993
FurMark (VK) Submitted by 111 on Apr 6, 2026 @ 14:39:42 |
| SCORE | 7923 |
|---|
| FPS | 132 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 9600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | MSI RTX 5070 Ti Gaming Trio OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 1462-5315 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2182 MHz - max: 2610 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (307 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1462-7E62 - REV: C6 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 59 W |
|---|