FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2500016
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 8, 2026 @ 11:04:35 |
| SCORE | 1580 |
|---|
| FPS | 26 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.277 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12650H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22000 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-46A3 - SUB: 1558-157 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7026 |
|---|
| max core usage | 21 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 450 MHz |
|---|
| max power | 27 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28A0 - SUB: 1558-177 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 88 °C |
|---|
| core clock | min: 1650 MHz - max: 2550 MHz |
|---|