FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2502416
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 8, 2026 @ 23:07:43 |
| SCORE | 7918 |
|---|
| FPS | 131 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | MSI RTX 5070 Ti Ventus 3X OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 1462-5310 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.71 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 2160 MHz - max: 2528 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (300 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1462-7E62 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 14 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 44 W |
|---|