
|
FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 2502974
FurMark (VK) Submitted by CHEMD on Apr 9, 2026 @ 03:57:52 | | SCORE | 3883 |
|---|
| FPS | 64 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA RTX 4070 Founders Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 10DE-17FF - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1666 MHz - max: 2550 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (200 W) |
|---|
|