FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2504039
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 12:27:35 |
| SCORE | 3882 |
|---|
| FPS | 64 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 5900X 12-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1F06 - SUB: 1043-8747 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 5 % |
|---|
| max core temperature | 54 °C |
|---|
| core clock | min: 1470 MHz - max: 1470 MHz |
|---|
| max power | 26 % TDP (49 W) |
|---|
| GPU1 | EVGA RTX 3080 XC3 Ultra |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 3842-3885 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1546 MHz - max: 1756 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (341 W) |
|---|