FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2504514
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 14:57:45 |
| SCORE | 3961 |
|---|
| FPS | 66 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.71 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-9700K CPU @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 1462-5053 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.71 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 1800 MHz - max: 1876 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (287 W) |
|---|