FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2505557
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 19:14:41 |
| SCORE | 4633 |
|---|
| FPS | 77 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 9950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 10DE-27B4 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 84 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2610 MHz - max: 2820 MHz |
|---|
| max power | 94 % TDP (258 W) |
|---|