FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2506025
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 21:36:05 |
| SCORE | 1570 |
|---|
| FPS | 26 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 2070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 5950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 2070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1F02 - SUB: 1458-37C2 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1410 MHz - max: 1756 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (176 W) |
|---|
| GPU1 | Parsec Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1CEE5-110D5559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|