FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2506750
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 10, 2026 @ 03:12:24 |
| SCORE | 4025 |
|---|
| FPS | 66 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 2700 Eight-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 10DE-146A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 1590 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (310 W) |
|---|
| GPU1 | OrayIddDriver Device |
|---|
| PCI IDs | DEV: 232DD-1127559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|