FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2507100
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 10, 2026 @ 06:46:57 |
| SCORE | 3520 |
|---|
| FPS | 58 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 7600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 3070 Ti AMP Holo 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 19DA-1653 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 1800 MHz - max: 1920 MHz |
|---|
| max power | 97 % TDP (297 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1043-8877 - REV: C7 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 63 W |
|---|