FurMark(x32) 2.5.0.0 - score ID: 2507522
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 10, 2026 @ 10:05:21 |
| SCORE | 6640 |
|---|
| FPS | 110 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 581.95 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Genuine Intel(R) 0000 |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A7A0 - SUB: 8086-2212 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 300 MHz |
|---|
| max power | 88 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2488 - SUB: 1028-C903 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 82 °C |
|---|
| core clock | min: 1396 MHz - max: 1726 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP |
|---|