FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2508955
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 10, 2026 @ 17:42:15 |
| SCORE | 6446 |
|---|
| FPS | 106 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A7A0 - SUB: 1462-13CB - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7085 |
|---|
| max core usage | 8 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 300 MHz |
|---|
| max power | 63 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2820 - SUB: 1462-13CB - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1546 MHz - max: 1980 MHz |
|---|