FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2509307
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 10, 2026 @ 19:21:51 |
| SCORE | 13259 |
|---|
| FPS | 220 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7D91 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1600 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 74 W |
|---|
| GPU1 | PNY RTX 4070 Ti OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 196E-13B2 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 2386 MHz - max: 2670 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|