
|
FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2509625
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 10, 2026 @ 20:43:48 | | SCORE | 986 |
|---|
| FPS | 16 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 970 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.280 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-4670K CPU @ 3.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 970 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-13C2 - SUB: 1462-3161 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1114 MHz - max: 1304 MHz |
|---|
| max power | 99 % TDP (197 W) |
|---|
|