FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2509643
FurMark (GL) Submitted by mrintelmax on Apr 10, 2026 @ 20:48:14 |
| SCORE | 7064 |
|---|
| FPS | 117 |
|---|
| 3D Renderer | Intel(R) Arc(TM) A770 Graphics |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 - Build 32.0.101.8626 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Arc(TM) A770 Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-56A0 - SUB: 172F-4133 - REV: 8 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8626 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 1000 MHz - max: 2500 MHz |
|---|
| max power | 252 W |
|---|