FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2509648
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 10, 2026 @ 20:49:35 |
| SCORE | 1290 |
|---|
| FPS | 21 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 1700X Eight-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22000 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B83 - SUB: 10DE-11C0 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 57 °C |
|---|
| core clock | min: 1557 MHz - max: 1898 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (132 W) |
|---|