
|
FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2509710
FurMark Knot (VK) Submitted by 47 on Apr 10, 2026 @ 21:04:40 | | SCORE | 1722 |
|---|
| FPS | 28 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400F @ 2.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19043 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 1043-859F - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1506 MHz - max: 1633 MHz |
|---|
| max power | 105 % TDP (154 W) |
|---|
|