FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2510945
FurMark Knot (GL) Submitted by jaytheman on Apr 11, 2026 @ 06:16:19 |
| SCORE | 475 |
|---|
| FPS | 7 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i3-12100 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2182 - SUB: 3842-1267 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1966 MHz |
|---|
| max power | 93 % TDP (149 W) |
|---|