FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2512215
FurMark Knot (GL) Submitted by grandmastermarclar on Apr 11, 2026 @ 13:25:19 |
| SCORE | 4817 |
|---|
| FPS | 80 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5090/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 5950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS RTX 5090 ASTRAL Liquid OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2B85 - SUB: 1043-89EC - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 54 °C |
|---|
| core clock | min: 1552 MHz - max: 3082 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (610 W) |
|---|