
|
FurMark(x64) 2.5.0.0 - score ID: 2512443
FurMark (VK) Submitted by 1 on Apr 11, 2026 @ 14:19:46 | | SCORE | 4785 |
|---|
| FPS | 79 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i3-12100F |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2182 - SUB: 10DE-2182 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 64 °C |
|---|
| core clock | min: 1470 MHz - max: 1530 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (122 W) |
|---|
|