
|
FurMark(x64) 2.10.0.0 - score ID: 2512995
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 16:26:18 | | SCORE | 5120 |
|---|
| FPS | 85 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.280 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14400F |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 1462-3304 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1519 MHz - max: 1633 MHz |
|---|
| max power | 86 % TDP (199 W) |
|---|
|