FurMark ROG 2.9.0.0 - score ID: 2513290
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 17:33:45 |
| SCORE | 17430 |
|---|
| FPS | 290 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-10900K CPU @ 3.70GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1043-8957 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 2640 MHz - max: 2700 MHz |
|---|
| max power | 112 % TDP (313 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-9BC5 - SUB: 1043-8694 - REV: 5 |
|---|