FurMark(x64) 2.10.1.0 - score ID: 2513829
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 19:51:54 |
| SCORE | 3088 |
|---|
| FPS | 51 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-6700K CPU @ 4.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B06 - SUB: 3842-6598 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1468 MHz - max: 1950 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (265 W) |
|---|