FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2513889
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 20:06:37 |
| SCORE | 4189 |
|---|
| FPS | 69 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS TUF Gaming RTX 4070 OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1043-88DF - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1740 MHz - max: 2866 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (201 W) |
|---|