FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2513893
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 20:07:34 |
| SCORE | 5808 |
|---|
| FPS | 96 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 265KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 4070 Ti SUPER Trinity 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 19DA-4710 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1590 MHz - max: 2626 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (286 W) |
|---|