FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514019
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 20:36:04 |
| SCORE | 2665 |
|---|
| FPS | 44 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 2070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-9700K CPU @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 2070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1F07 - SUB: 1043-8670 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1410 MHz - max: 1666 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (222 W) |
|---|
| GPU1 | Meta Virtual Monitor |
|---|
| PCI IDs | DEV: C03B-DBEE - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|