FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514170
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 21:16:20 |
| SCORE | 8448 |
|---|
| FPS | 140 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 26.2.1.260205 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-9700K CPU @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 18362 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RX 9070 XT Gaming OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1458-2424 - REV: C0 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.2.1 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 89 °C |
|---|
| core clock | min: 0 MHz - max: 2806 MHz |
|---|
| max power | 340 W |
|---|