FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 2514366
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 22:18:37 |
| SCORE | 17279 |
|---|
| FPS | 287 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 26.3.1.260309 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASRock RX 9070 Steel Legend OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1849-5405 - REV: C3 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.3.1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 59 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 88 °C |
|---|
| core clock | min: 784 MHz - max: 2098 MHz |
|---|
| max power | 260 W |
|---|