FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514442
FurMark (GL) Submitted by KUNO on Apr 11, 2026 @ 22:43:03 |
| SCORE | 2432 |
|---|
| FPS | 40 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 19DA-4707 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 55 °C |
|---|
| core clock | min: 2640 MHz - max: 2836 MHz |
|---|
| max power | 90 % TDP (255 W) |
|---|