FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514485
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 22:57:11 |
| SCORE | 7758 |
|---|
| FPS | 128 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 550 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 52 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2704 - SUB: 1458-40BC - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1726 MHz - max: 2536 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|