
|
FurMark(x64) 2.7.0.0 - score ID: 2514641
FurMark (GL) Submitted by 00 on Apr 12, 2026 @ 00:09:58 | | SCORE | 6760 |
|---|
| FPS | 112 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 591.74 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11700F @ 2.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2488 - SUB: 103C-88D9 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.74 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1456 MHz - max: 1726 MHz |
|---|
| max power | 106 % TDP (220 W) |
|---|
|