FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514670
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 00:22:03 |
| SCORE | 6404 |
|---|
| FPS | 106 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11700K @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | EVGA RTX 3070 FTW3 Ultra 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 3842-3767 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1516 MHz - max: 1816 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (270 W) |
|---|