FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514679
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 00:25:27 |
| SCORE | 3244 |
|---|
| FPS | 54 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-6700K CPU @ 4.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1E84 - SUB: 19DA-5510 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 60 °C |
|---|
| core clock | min: 1606 MHz - max: 1890 MHz |
|---|
| max power | 113 % TDP (242 W) |
|---|