FurMark ROG 2.9.0.0 - score ID: 2514695
FurMark ROG (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 00:33:43 | | SCORE | 11840 |
|---|
| FPS | 196 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 26.3.1.260309 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1043-61A - REV: C0 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.3.1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 51 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 200 MHz - max: 2180 MHz |
|---|
| max power | 317 W |
|---|
|