
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514764
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 00:58:05 | | SCORE | 5236 |
|---|
| FPS | 87 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1225 v3 @ 3.20GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 28000 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 10DE-119D - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 52 °C |
|---|
| core clock | min: 1620 MHz - max: 1810 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (184 W) |
|---|
|