FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 2514786
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 01:09:41 |
| SCORE | 6220 |
|---|
| FPS | 103 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.79 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 1800X Eight-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2489 - SUB: 1458-405E - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1546 MHz - max: 1816 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (240 W) |
|---|