FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514797
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 01:15:13 |
| SCORE | 3835 |
|---|
| FPS | 63 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-8400 CPU @ 2.80GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C03 - SUB: 1043-85AC - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 58 °C |
|---|
| core clock | min: 1620 MHz - max: 1836 MHz |
|---|
| max power | 86 % TDP (132 W) |
|---|