FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514800
FurMark (GL) Submitted by kesis on Apr 12, 2026 @ 01:18:26 |
| SCORE | 7598 |
|---|
| FPS | 126 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 1462-5053 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1800 MHz |
|---|
| max power | 99 % TDP (285 W) |
|---|