FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514804
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 01:19:58 |
| SCORE | 3281 |
|---|
| FPS | 54 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.79 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22000 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2182 - SUB: 1462-8D90 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1666 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (121 W) |
|---|